Jakie domy kupują Polacy – trendy w budownictwie

Data dodania: 03.10.2016


Tak samo jak w modzie regularnie pojawiają się dominujące trendy, tak w dziedzinie architektury i budownictwa mamy do czynienia ze szczególnie popularnymi tendencjami. Jak wyglądają aktualne trendy w architekturze i budownictwie, jakie domy kupują Polacy i jak wyglądają idealne nieruchomości dla klientów deweloperów?

Średni dom z poddaszem

Badaniem preferencji inwestorów prywatnych zainteresowanych budową domów zajął się portal Oferteo.pl w raporcie Jakie domy budowali Polacy w 2014 roku. Z przeprowadzonych ankiet i analizy zapytań ofertowych wynika jasno, że polski inwestor, który planuje zakup lub budowę domu ma wyraźnie upatrzone i określone wymagania.

Zbierając wszystkie dane można wskazać, że największym upodobaniem Polaków planujących budowę domów (lub zakup na rynku pierwotnym – zobacz: TLS Developer) dotyczy jednorodzinnych domów wolnostojących (87,2%) o konstrukcji z poddaszem użytkowym (69,8%), bez podpiwniczenia, o powierzchni użytkowej od 160 do 150 metrów kwadratowych.

Tego typu konstrukcje zazwyczaj pozwalają na uzyskanie zadowalających rezultatów jeśli chodzi o energooszczędność budynku w kolejnych latach eksploatacji – prawdopodobnie jest to jeden kilku czynników, które decydują o tym, że właśnie takie domy budują Polacy.

Tradycyjne technologie budowlane

www.v4l.pl

Z tego samego raportu wynika, że niezmiennie od wielu lat największą popularnością i zaufaniem cieszy się budowa domów w tradycyjnej technologii murowanej z cegły ceramicznej – wybrało ją niemal 41% badanych. Równie często zapytania ofertowe dotyczyły budowy domów z betonu komórkowego – było to nieco ponad 33%. Z dużo mniejszym zainteresowaniem spotyka się oferta budowy domów szkieletowych lub kanadyjskich – większość z nas wciąż podchodzi do tego typu konstrukcji z rezerwą i woli postawić na sprawdzone technologię tradycyjną.

Wnętrza nowocześnie urządzone

Polscy właściciele nieruchomości cenią sprawdzone rozwiązania, jeśli chodzi o technologię budowlaną i podobnymi zasadami kierują się przy urządzaniu wnętrz. Co prawda już dawno do lamusa odeszły czasu przepychu i wystroju na bogato, jedna nawet aranżacje wnętrz utrzymane w stylistyce nowoczesnej, nawiązujące do minimalizmu są uzupełniane o elementy, które nadają wnętrzu przytulnego charakteru.

jakie domy kupują polacy deweloper szczecin fot. www.tlsdeveloper.pl

Oferta deweloperów

Przeglądając ofertę pośredników nieruchomości można zauważyć wyraźnie, że oferta dostosowana jest do potrzeb i wymagań rodzimego inwestora oraz do tego, jakie domy kupują Polacy. Na przykład TLS – deweloper w swoim portfolio oferuje nie tylko możliwość pełnych konsultacji klienta z projektantami, tak aby w jak największym stopniu odpowiedzieć na potrzeby inwestorów. Dzięki temu budowa domów kończy się realizacją projektu idealnie dostosowanego do życzeń klienta, z wieloma modyfikacjami – o ile są one zgodne z planem zagospodarowania działki budowlanej.

Autofolierung NRW